Laura Mnich

Laura Mnich

Od ponad 25 lat jestem prawnikiem, skończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim w 1998 r, a po 3,5 letniej aplikacji radcowskiej od 2003 r. jako radca prawny, doradzam przedsiębiorcom zarówno w Polsce jak i za granicą.

Swoją przygodę z prowadzeniem szkoleń rozpoczęłam dzięki dziennikowi „Gazeta Prawna”, która zaoferowała mi w 2003 r. po napisaniu „Poradnika wierzyciela” prowadzenie cyklicznych zajęć dla przedsiębiorców z całego kraju. Przeszkoliłam dziesiątki osób w wielu miastach, prowadziłam zajęcia dla izb gospodarczych (BCC, WIG), prywatnych przedsiębiorców, (szkolenia wewnętrzne), czy też na zlecenia kancelarii prawnych oraz firm z całego kraju. W 2003 r. otrzymałam jedną z najwyższych ocen prowadzonych zajęć na Kongresie Sprzedaży FMCG organizowanych przez McHayes&StewardGroup w Warszawie Byłam także autorką artykułów, które ukazały się w Gazecie Prawnej oraz Rzeczpospolitej w latach 2003-2005r.

Przez kolejne lata pomagałam i nadal pomagam przedsiębiorcom w ramach kancelarii Mnich i Wojewoda w różnorodnych sprawach ,w tym konfliktach sądowych, starając się zawsze promować alternatywne sposoby rozwiązania sporów. W latach 2003-2005 byłam Prezesem Sądu Polubownego działającego przy jednej z wrocławskich kancelarii prawnych.

Od 2008 r. rozpoczęłam współpracę dydaktyczną, jako szkoleniowiec z Wyższą Szkołą Bankową.

Od kilku lat jestem stałym mediatorem sądowym, wpisanym na Listę Sądu Okręgowego we Wrocławiu. W roku 2023 r. przeszłam pomyślną walidację i uzyskałam certyfikat Regionalnej Izby Gospodarczej Pomorza, potwierdzającą posiadanie kwalifikacji do prowadzenia mediacji sądowych i pozasądowych w sprawach cywilnych.

Moim dodatkowym atutem jest wiedza z zakresu psychologii, gdyż ukończyłam dodatkowo studia na kierunku „Psychologia” na Uniwersytecie SWPS Oddział we Wrocławiu.

W latach 2013-2020 r. pełniłam funkcję sędziego Okręgowej Izby Radców Prawnych we Wrocławiu w dwóch kadencjach. Uhonorowano mnie dwukrotnie Medalem XXXV-lecia KIRP oraz Medalem z okazji 40 lecia istnienia Samorządu, w uznaniu zasług na rzecz Samorządu Radców Prawnych.

Serdecznie zapraszam do kontaktu.

Laura Mnich
Ewelina Wojewoda

Ewelina Wojewoda

Od prawie 20 lat jestem prawnikiem, skończyłam prawo na Uniwersytecie Wrocławskim w 2005 r., a po aplikacji sędziowskiej zostałam wpisana na Listę Radców Prawnych we Wrocławiu jako Radca Prawny. Od tego czasu do dnia dzisiejszego pomagam na co dzień przedsiębiorcom w ich problemach prawnych, starając się znaleźć najbardziej optymalne rozwiązania.

Od wielu lat współpracuję w ramach kancelarii Mnich i Wojewoda ze spółkami akcyjnymi z rynku NewConnect, przedsiębiorcami z Dolnego Śląska oraz wiodącymi firmami włoskimi. Specjalizuję się w prawie własności przemysłowej i ochronie znaków towarowych, procedurze cywilnej, prawie handlowym i cywilnym.

Posiadam także doświadczenie dydaktyczne jako wykładowca na Wydziale Prawa. Publikowałam m.in. w Gazecie Prawnej.

Mediacje

Bartosz Mnich

Jestem absolwentem Politechniki Wrocławskiej z ponad 25 letnim doświadczeniem w biznesie. Od kilku lat jestem stałym mediatorem sądowym, wpisanym na Listę Sądu Okręgowego we Wrocławiu. Z uwagi na moje wieloletnie doświadczenie zawodowe w branży IT z zagranicznymi klientami - specjalizuję się w mediacjach międzynarodowych, w szczególności z tej branży.

Na co dzień pracuję jako Architekt i opracowuję dedykowane rozwiązania dla klientów, pod indywidualne zamówienie. Mam długoletnie doświadczenie negocjacyjne gdyż wiele lat pracowałem jako negocjator międzynarodowych kontraktów na terenie całego świata m.in. w Ameryce Południowej w takich krajach jak: Brazylia, Argentyna, Chile, w Azji, w takich krajach jak: Indie, Wietnam, Filipiny, w Europie, w takich krajach jak: Niemcy, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Austria, Szwajcaria, Ukraina, Hiszpania, Finlandia. Moim atutem jest swobodna, biegła komunikacja w języku angielskim. Prowadzę również specjalistyczne szkolenia z branży IT i nowych technologii.